אפל מאשרת שהיא לא תאפשר שירותי סטרימינג למשחקים כמו xCloud ו-Google Stadia במכשירי iOS

אפל מאשרת שהיא לא תאפשר שירותי סטרימינג למשחקים כמו xCloud ו-Google Stadia במכשירי iOS

אם אתם מעוניינים בהזרמת משחקי סמארטפון, תצטרכו להשתמש באנדרואיד.

 

שירות הסטרימינג למשחקים xCloud של מיקרוסופט לא יהיה זמין במכשירי iOS של Apple, למרות תקופת בדיקה ממושכת בפלטפורמה. הסיבה, לטענת אפל, היא שהחברה דורשת הגשות של תוכנות משחק לבדיקה לפי משחק-משחק.

 

בהצהרה שנמסרה ל-Business Insider, דובר אפל טוען כי המדיניות נועדה "להגן על לקוחות ולהעניק מגרש משחק הוגן ושוויוני למפתחים."

 

הוא המשיך: "הלקוחות שלנו נהנים מאפליקציות ומשחקים מעולים של מיליוני מפתחים, ושירותי משחק יכולים בהחלט להיות ב-App Store כל עוד הם עומדים באותו מערך הנחיות החל על כל המפתחים, כולל הגשת משחקים באופן פרטני לבדיקה והופעה בתרשימים ובחיפוש. בנוסף לחנות האפליקציות, מפתחים יכולים לבחור להגיע לכל משתמשי ה-iPhone וה-iPad דרך האינטרנט באמצעות ספארי ודפדפנים אחרים ב-App Store."

 

מנכ"ל Epic Games, טים סוויני, שהיה מבקר בוטה של מדיניות המערכת האקולוגית הסגורה של אפל, לא היה מרוצה ככל הנראה מההחלטה.

 

היה ברור כי אפל לא נכנסה לאפליקציות הסטרימינג האלה במשך זמן מה: בדיקת ה-xCloud המתארחת ב-iOS הוגבלה מאוד בהשוואה לאנדרואיד, והציעה רק משחק בודד (Halo: The Master Chief Collection) ל-10,000 בודקים לכל היותר. בינתיים, גרסת המבחן של אנדרואיד מתהדרת בכ-80 משחקים.

 

מאותן סיבות, שירות Google Stadia לא הופיע ב-iOS, אם כי יש אפליקציית ניהול די חסרת תועלת שלא ממש מאפשרת לכם להזרים. Valve נתקלה באותן בעיות, לפני שערערה על דחייה מ-App Store על בסיס זה שמדובר ב"שולחן עבודה מרוחק מבוסס LAN" ולא בשירות סטרימינג.

 

בהתחשב בהתפתחות איטית אך בלתי נמנעת של הזרמת משחקים, יהיה מעניין לראות אם אפל יכולה להחזיק מעמד במדיניות שלה לאורך זמן. xCloud תושק רשמית ב-15 בספטמבר – באנדרואיד בלבד.